strona glowna

28 niedziela Zwykła – 14.10.2018

1. Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię rodzinom Państwa Wróbel Stanisław i Stachlewicz Franciszek. W przyszłym tygodniu o tę przysługę proszę rodziny Państwa Stolc Tomasz i Spierewka Jan.
  2. Obecna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Tradycyjnie kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Z góry bardzo dziękuję za ofiarność. Dziękuję też za dary na plebański stół.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w odpuście parafialnym, za różaniec, za pomoc, za dary na plebański stół, za pracę wykonaną w plebanii w czasie odpustu i ostatnie prace, dziękuję.
  4. Trwa miesiąc październik zapraszam wszystkich na wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 1700. W niedzielę Różaniec rotacyjnie, za tydzień o godz. 10.00. przypominam, że za odmawianie różańca w kościele, będąc w stanie łaski uświęcającej, można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.
  5. Dziś przypada XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  6. Episkopat Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych do 11 listopada, na uczczenie 100-nej rocznicy Niepodległości.
  7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Bardzo proszę o przygotowanie grobów naszych bliskich do uroczystości. Można też już zgłaszać wypominki. Kartki są z tyłu na skarbonie. Jest taka prośba parafian, by podawać w wypominkach w miarę możliwości same nazwiska rodzin bez imion.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzę obfitości Bożych łask.
  9. Polecam czasopisma katolickie i przepiękny spektakl Tajemnica Eucharystii - Catalina Rivas

Nasza Parafia

Pielgrzymki