strona glowna

NIEDZIELA wielkanocny - 21.04.2019

1. Składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim parafianom i Gościom. Niech Chrystusowe pozdrowienie: „Pokój Wam!" skierowane o poranku Wielka­nocnym do zalęknionych apostołów, rozjaśni nasze serca promieniem radości i niech cenny dar Zmartwychwstałego Pana utoruje drogę do utrwalenia miłości i pokoju - w nas samych, w naszych rodzinach i środowiskach, w których żyjemy.
  2. Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię rodzinom Państwa Państwa Baumgard Dawid, Baumgard Ryszard, Wenzel Teresa, Hinc Tomasz, Bigus Magda, Bazal Jan, Bigus Jan, Bigus Piotr.W przyszłym tygodniu o tę przysługę proszę rodziny Plotka Roman i Kulas Witold.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odmawiali w Wielkim Poście całymi rodzinami Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji o nawrócenie dla świata.
  4. eszcze raz Bóg zapłać za budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panom Szafarzom, całej służbie liturgicznej i scholii za przygotowanie misteriów liturgicznych. Dziękuję Strażakom za straż honorową przy Grobie Pańskim i Wszystkim za okazaną wszelką pomoc. Jestem bardzo wdzięczny Wszystkim za obecność podczas liturgicznego czuwania, za wspólną modlitwę, przystępowanie do sakramentów świętych. Dziękuję za życzenia, które otrzymałem w różny sposób; Bóg zapłać za dary na plebański stół, a także za te dary, które zostały złożone przy okazji „Święconki” dla Domu Dziecka. Do tych podziękowań dołączają się również dzieci i siostry Miłosierdzia z Kartuz. Niechaj Chrystus swoim błogosławieństwem i obfitymi łaskami wynagrodzi trud, modlitwę i zaangażowanie Wszystkich. Bóg zapłać.
  5. Ubiegła niedziela była drugą niedzielą miesiąca. Tradycyjnie kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Tym razem uzbieraliśmy 1.881 zł. Po odjęciu z kwoty 1.137 zł pozostało na koncie 744 zł. Bardzo dziękuję za pomoc. Dziękuję również za dary na plebański stół. Schola uzbierała 668 zł. Bóg zapłać.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Miłosierdzia Bożego, dlatego po Mszach św. tego dnia z racji tej Uroczystości, odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia w naszej parafii trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Odmawiana jest w łączności z Msza świętą. Zachęcam do odmawiania tej modlitwy całymi rodzinami lub samemu przez cały rok.
  7. Proszę dzieci o przyniesienie za tydzień plansz z Wielkiego Postu.
  8. W Bytowie film pt. Miłość i miłosierdzie 20.04 sob. godz. 18.00, 22.04 pon. godz. 20.15, 23.04 wt. godz. 18.00, 24.04 środ. godz. 20.15, 25.04 czw. godz. 18.00, 28.04 niedz. godz. 16.00. Zapraszam.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzę obfitości Bożych łask.

Nasza Parafia

Pielgrzymki