strona glowna

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 stycznia 2020

Dziękuję rodzinom p. Antoni Spiczak Brzeziński oraz p. Karol Spiczak Brzeziński za troskę czystość w naszym kościele teraz proszę o tę przysługę rodziny: p. Kazimierza Szymlek i p. Patryka Szymlek

2.  W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

3. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. W związku z mającymi się odbyć warsztatami Gospel, w przyszłą niedzielę wypadnie Msza św. o 1000 , a Msza św. o godz. 1130 odbędzie się w naszej szkole z uczestnictwem zespołów biorących udział w warsztatach

6. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić

7.Pragnę zaprosić dzisiaj parafian i gości dzisiaj na godz. 1930, do naszego kościoła na wspólne rodzinne śpiewanie kolęd

8. Dzisiaj kolekta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

Nasza Parafia

Pielgrzymki