strona glowna

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIAGU ROKU

1 sierpnia 2021

1. Dziękuję rodzinom p. Jadwigi Szulta i p. Edwarda Jelińskiego, za troskę o czystość w naszym kościele, oraz za kwiaty, Teraz proszę o tę przysługę rodziny: Gabrieli Kuklińskiej i Mariusza Stolc

2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się będzie zbiórka do puszki na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „Miva Polska” pod hasłem: „1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”

3. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

A)  pierwszy czwartek – o godz. 18.00 Msza św. o Powołania do służby Bożej. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą.

B) pierwszy piątek (okazja do spowiedzi od godz. 1630, Następnie o 17.00 Msza św.

C) i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o 17.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. Różaniec Fatimski.

6. Za tydzień kolekta inwestycyjna na rzecz naszej parafii.

7. Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 23 – 24 sierpnia. Autokar i noclegi są już zamówione. Koszt 170 zł. Przy zapisywaniu się proszę o podanie numeru Pesel.

8. Wójt Gminy Studzienice przypomina o obowiązku spisania się w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Można tego dokonać samodzielnie przez internet, w urzędzie gminy lub poczekać na telefon od rachmistrza, który dzwoni z warszawskiego numeru 22 282 88 88.

9. Wszelkich informacji można zasięgnąć w Urzędzie Stanu Cywilnego.

10. SPIS JEST OBOWIĄZKOWY! Za niespisanie się grozi kara grzywny nawet do 5 tys. zł a za przekazanie danych niezgodnych z prawdą grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

11. WÓJT GMINY STUDZIENICE – GMINNY KOMISARZ SPISOWY
ogłasza nabór kandydatów na rachmistrza terenowego, który zajmie się przeprowadzeniem bezpośredniego i telefonicznego wywiadu dla przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. na terenie Gminy Studzienice

Chętne osoby mogą zgłaszać się do sekretariatu Urzędu do dnia 04 sierpnia 2021 r.

12. Prezes OSP Półczno wraz z Zarządem, zaprasza wszystkich na piknik strażacki w najbliższą sobotę 7 sierpnia o godz. 16.00, na polanie obok plebanii.

Nasza Parafia

Pielgrzymki