strona glowna

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 stycznia 2022

1. Dziękuję rodzinom. p. Daniela Gostomskiego i p. Mateusza Burczyńskiego za troskę o czystość w naszym kościele, za ofiarę . Teraz proszę rodziny p. Andrzeja Cyra i p. Rafała Cyra

2. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. od 18 stycznia rozpocznie się w kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

4. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w sobotę po wieczornej Mszy św.

6. Chcę zaprosić strażaków na kolędę w OSP w niedzielę30 stycznia na godzinę 1600

7. Dzisiaj kolekta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

Nasza Parafia

Pielgrzymki